Zespół Regionalny “Mali Magurzanie”

W dniach 22-23 marca naszymi gośćmi byli członkowie Zespołu Regionalnego „Mali Magurzanie” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury
w Łodygowicach. Uczestniczyli oni w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego “Garniec” Łańcut 2024 i korzystając z pobytu na Podkarpaciu i zaproszenia Dyrektora GCKSiR Adama Majki, zagrali koncert także dla naszej publiczności.

W piątkowy wieczór salę wypełniali więc miłośnicy folkloru, w tym licznie członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Pułanie” oraz Grupy Obrzędowej im. Marii i Józefa Dziedziców, którzy z zainteresowaniem śledzili kroki tancerzy, wsłuchiwali się w melodie i przyśpiewki, chłonąc pasję, jaką młodzi członkowie zaprzyjaźnionego zespołu, mimo zmęczenia podróżą i wcześniejszym koncertem, emanowali ze sceny.

Sobota była dla naszych gości dniem zwiedzania Rzeszowa – odwiedzili Rzeszowskie Piwnice i korzystając ze sprzyjającej pogody, odbyli spacer po Rynku i ulicach miasta. Był też czas na zakup pamiątek. Po obiedzie, na zakończenie wizyty „Mali Magurzanie” wzięli udział
w spotkaniu w GCKSiR – zapoznali się z naszą działalnością i dorobkiem.

Zespół odwiedzi nas w tym roku ponownie w lipcu, kiedy to podczas Podróży Artystycznej Regionami Kulturowymi odwiedzimy Żywiecczyznę.