Koło Filmu Amatorskiego

Amatorski Klub Filmowy Gminnego Centrum Kultury w Świlczy z siedzibą w Trzcianie został powołany do życia w 2020r. Inicjatorem i głównym pomysłodawcą jest Dyrektor GCKSiR Adam Majka, a instruktorem Paweł Styka skupiając wokół siebie pasjonatów sztuki filmowej i fotograficznej zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych.
Członkowie uczą się podstaw filmowania i fotografii, realizują krótkie filmy, relacje z uroczystości oraz rozwijają się w dziedzinie fotografii i filmu.
AKF na swoim koncie ma relacje z uroczystości gminnych oraz kościelnych, relacje sportowe transmitowane bezpośrednio na żywo oraz za pomocą mediów społecznościowych czy na kanałach YouTube. 
Jednym z większych osiągnięć jest współtworzenie transmisji na żywo z 38 Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w 2022r.
Realizujemy teledyski z materiałów archiwalnych oraz nagrywamy pod potrzeby grup czy zespołów działających przy GCKSiR.

W tym momencie do użytku przeznaczone są dwie kamery półprofesjonalne Sony oraz aparaty Sony i Canon, na wyposażeniu posiadamy mikser obrazu Roland oraz mikser dźwięku. Działamy na oprogramowaniu Adobe Premiere Pro.

Jednym z celów AKF jest prezentowanie twórczości społeczności Gminy Świlcza, a także archiwizowanie twórczości ludowej i kulturalnej.
Skip to content