Koncert galowy z okazji 18-lecia działalności GCKSiR

„Koń, jaki jest, każdy widzi.”

A jakie jest Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji? Co świadczy o jego wyjątkowości, co tworzy jego potencjał i ogromną wartość?

Mija 18 lat od rozpoczęcia działalności Gminnego Centrum Kultury. Z tej okazji w sobotni wieczór 7 października 2023 roku odbył się koncert galowy. Była to blisko 3-godzinna uczta artystyczna, w której występy wokalne przeplatały się z tanecznymi, teatralnymi i instrumentalnymi.

Na scenie sali widowiskowej w Trzcianie wystąpiło około 400 osób pracujących na co dzień w grupach amatorskiego ruchu artystycznego.

Wszystkim artystom – chórzystom chórów Cantus (dyrygent: Łukasz Adamus), Gama (dyrygent: Patryk Rak), Kantuski (dyrygent: Kornelia Ignas) oraz Resonantae (dyrygent: Jakub Pięta), wokalistkom Studia Wokalnego (instruktor: Jakub Pięta), tancerzom Zespołu Pieśni i Tańca Pułanie (choreografowie: Patrycja Piątek-Zięba i Piotr Drozd), Grupy Obrzędowej im. Marii i Józefa Dziedziców (choreograf: Andrzej Świstara) i Zespołu Tanecznego Koloret (choreograf: Ewa Chmaj), muzykom Kapeli GCKSiR (instruktor: Justyna Drozd-Ochał) i aktorom Grupy Teatralnej Tespis (instruktor: Karolina Starzec) – serdecznie dziękujemy!

Koncert zakończyły podziękowania i życzenia jubileuszowe. Złożyli je: Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic, Radni Rady Powiatu Rzeszowskiego: Tomasz Wojton, Tadeusz Pachorek i Sławomir Miłek oraz Prezes ZoG ZOSP RP w Świlczy dh Tomasz Kwoka.

Skrót wideo: https://fb.watch/nzEEqLwpqX/

Skip to content